Mesajı Okuyun
Old 31-07-2007, 00:00   #1
Konuk-Melek

Varsayılan bosanmadan nafaka almanin sartlari nelerdir?

Merhaba,
benim sorum annemin durumuyla ilgili.Babam ve annem 32 yildir resmen evli olmalarina ragmen babam annemden ayri baska bir sehirde, alman uyruklu bir kadinla beraber yasiyor ve ondan 3 yasinda bir cocugu var.Babam bir ilkögretim okulunda ögretmen,beraber yasadigi kadinin kendi ülkesinden geliri var ayrica cocuk icinde her ay Almanya`dan cocuk parasi geliyor yani babamin bakimina muhtac degiller.Annemin hicbir sosyal güvencesi ve geliri yok, oturdugu ev kira ve suan cok zor durumda.Babam anneme maddi yardimda bulunmayi reddediyor.Biz 3 kardesiz; ben ve kiz kardesim evliyiz ve ögrenciyiz yani suanda calismiyoruz kendimize ait gelirimiz yok bu yüzden anneme yardim edemiyoruz.Erkek kardesim bekar 25 yasinda; ünüversiteye gidiyor ve 2 haftadan beridir devlet memuru olarak ise basladi 600 YTL maas alacak yani yeterli geliri yok. Annem bu sartlar altinda bosanmadan babamdan kendisi icin nafaka alabilirmi?Böyle birsey mümkünse izlememiz gereken hukuki yol nedir? Lütfen bu konuda bizi bilgilendirebilirmisiniz, tesekkürler.