Mesajı Okuyun
Old 07-12-2020, 16:48   #2
Av. Zümer AYDIN

Alıntı:
Yazan av.557166
Öncelikle iyi geceler. Aklımı karıştıran bir soru ile uyuyamadım. Sizlere yöneltmek istedim.
Müvekkilin kardeşleri ile ortak gayrimenkulu üzerinde diğer kardeşlerin payları hacizli durumda. Müvekkil de başka birisine bir senet verip onu icraya koyarak kendi payına da haciz konulmasını ve satış işlemi gerçekleşince malın tamamına sahip olmayı istiyor. Yalnız müvekkilin isteği şahsi hesapları ve gayrimenkulleri değil, başka birisine düzenlediği senet yolu ile yalnız o belli payları hacizli olan taşınmaza haciz konulması. Ben senet için icra ve ardından haciz istemi yaptığımda müvekkilin isteğine göre yalnız o kısma haciz konulmasını talep edebilir miyim? Böyle bir istek ile karşı karşıya geldim başka bir yolu varsa o da kabulüm. İşin içinden mesleğe yeni başlayan avukat olarak çıkmak istiyorum ve işi kaybetmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler

Meslektaşım anladığım kadarı ile alacaklı vekili olarak işlem yapacaksınız. Takip kesinleştikten sonra nereye veya neye haciz konulacağına siz kendi taleplerinizle yön verebilirsiniz. Sadece o taşınmaza haciz konmasını istiyorsanız icra dairesine sadece o taşınmazın adresini bildirerek gerekli yere müzekkere yazılmasını talep edersiniz. Siz talep etmeden başka gayrimenkullere icra dairesi tarafından resen haciz konması gibi bir durum söz konusu olamaz.