Mesajı Okuyun
Old 03-04-2010, 17:31   #3
av.aysil

sayın Serdar bey,

Yukarıda yazdığım yazıda nasıl aceleci davrandığımızı anlamanıza çok şaşırdım.Bu dava yaklaşık 1 aydır önümde ve ben meslektaşımla karşı karşıya gelmeden nasıl halledebilirim diye günlerdir çaba sarfediyorum.

Öncelikle meslektaşımla arayıp irtibat kurdum ancak malesef bnm gösterdiğim ilgiyi o göstermedi ve beni iyiniyetime karşı çok haksız davranışlarda bulundu.

Ayrıca bu meslektaşımız maddi anlamda bu davadan baya bir kazanç sağlamış ki bunun kanıtlarıda ücret sözleşmesidir.Yani kesinlikle para vermeme vs gibi bir durum yok ortada.

Tabiki hepimiz insanız ve her meslek dalında olduğu gibi bizim mesleğimizde de hatalar yapabiliyoruz.Ancak meslektaşımız bana telefonda kesinlikle hataen değil bazı nedenlerden dolayı temyiz etnediğini söylemesi malesef beni çok şaşırttı ve üzdü.Bu tamamen bilerek görevi ihmaldir.

Hepimiz aldığımız her davayı tabiki kazanamıyoruz ve tabiki bu durumdan avukatları sorumlu tutan müvekkillere karşı bunun avukatın suçu olmadığını anlatmamız ise sonuç vermiyor.Ancak davada kararın aleyhe sonuçlanmasında avukatın suçunun olmaması demek o kararı avukat tarafından temyiz etmeme lüksü olduğu anlamına gelmez.Kaldı ki bu karar bir insanın özgürlüğünü kısıtlayan bir karar bu nedenlede farklı bir sonuç vermeyeceği kanısında olsa bile avukat, Yargıtayın 1000 de 1 ihtimalle bozma ihtimali düşünülerek bu hak müvekkil tarafından kullanılmalıdır.

Ancak sayın Serdar lütfen burada bir meslektaşınızı korumaya çalışırken diğer meslektaşınıza da ACELECİ DAVRANIYORSUNUZ diyerek bilmeden ,sadece yukarıdaki yazıya binaen önyargılı davrandığınızı da bilin.

saygılarımla...