Mesajı Okuyun
Old 12-08-2009, 21:52   #8
duyurucu1

Varsayılan Avukata saldırana savunma hizmeti verilmemelidir!

[quote=avukat esra][b]

Sevgili Esra,
1)Saldırıya uğradığını iddia eden bir avukata saldırdığı ileri sürülen şüpheli yada sanık yanında müdafiilik yapmak suç değildir.Ancak ben böyle bir durumda müdafiilik yapmam.Yapan avukat arkadaşıma da iyi gözle bakmam.Ona selam vermem.

2)Eğer bir avukata yapılan saldırganın yanında müdafiilik yapıyorsan sana da selam vermem.

3)Şimdi bazı meslektaşlarım "kutsal savunma hakkı"ndan dem vuracaklar,biliyorum.Bana göre avukata saldırana, savunma hizmeti verilmemelidir.Çünkü bir avukata yapılan saldırının acısı diğer tüm avukatlar tarafından da hissedilmektedir.Avukatlar bir bütün olmak zorundadır.Savunma herkes için yapılmalı ,kutsal savunma hakkı hakkı herkes için olmalı(istisnasıavukata saldırı suçları hariç.

Bir ağaca baltayla saldır.Sonra ormanın içinden bir ağacın gölgesinden yararlanma hakkı talep et.Bu mantıklı değil.Ağaca balta sallayanın ormanın nimetlerinden yararlanma hakkı yoktur.Ağaca balta sallayana gölge eden ağacıda orman dışlamalıdır.Bu ağaç kendi bireysel ve üç kuruşluk kişisel menfaati için ormana saldıranın yanında yer almakla ormana nankörlük etmektedir.Ağaca saldırana gölge eden menfaatçi ağaç ile avukata saldırana savunma hizmeti veren avukat aynı konumdadır.

4)Sevgili Esra sen de avukata saldırana savunma hizmeti veriyorsan seni de selam vermediklerim listesine kaydederim.İnşallah avukatın karşısında değilsindir.

Selam ve sevgiyle kal.