Mesajı Okuyun
Old 28-07-2013, 13:24   #1
sarı öz

Olumsuz anjio esnasında görme kaybı hk

ben üç kez anjiyo oldum 2.cisinde iki adet sten t takıldı yaklaşık sten t takıldıktan 3 yıl kadar sonra kalp çevresinde noktasal olarak batma ve yanma şikayeti ile dr başvurdum bu esnada 6 aylık periyotlar halinde dr kontrolle gidiyordum bana bir daha anjiyo yapmamız gerektiğini şikayetler ve efor sonuçları dahilinde tavsiye etti. randevulaşarak ayrıldım ve koldan anjiyo yaparak tetkik yapılması esnasında operasyonun içinde iken göz kapaklarım kapanmaya başladı söyledim. dr basınç ölçtüğünü bu yüzden nabzımın düşmüş olduğunu söyledi ve bu şekilde operasyon devam etti ve işlem yaklaşık 10 dak sonra sonlandı beni yoğun bakıma aldılar.ben yine görmemin bulanıklaştırdığını özellikle sagu gözümün görmediğini belirttim.daha sonra nörolog kontrol etti ve servise aldılar.bu esnada tomografi ve ultrasonlar çekildi. dr herhangi bir bulguya rastlamadığını ama tespit edemedikleri bir problemin olduğununda söyledi bu esnada bende denge ve sag gözde sağa ve sola baktığımda görememe veya bulanık görme gibi sorunlarım devam ediyor. beni iki gün sonra taburcu etti ve 1 hafta sonra kontrole gelmemi söyledi . benim merak ettiğim bu sorun devam eder mi? ileri tetkik için ne yapmalıyım?sormadaki sebep ya önce gelseydin bu sorunu halledebilirdik gibi durumlarla karşılaşmamak ve bu operasyonu daha önceden iki kez olduğunda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. önerilerinize ve tavsiyelerinize şimdiden teşekkürler.