Mesajı Okuyun
Old 22-10-2012, 15:44   #1
Konuk

Varsayılan boşanmak da istemiyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum.

1,5 yıl tanışma ve nişanlılık döneminden sonra 56 günlük evliyim.ancak evliliğimizin 30. gününden bu yana eşimle görüşmüyoruz. eşim herşeyde ailesine hizmet etmemi, onların ihtiyacı olup olmadığını sürekli sormamı, ona itaat etmemi, eşim olmadığı takdirde izin gibi durumları ailesinden almamı onları vekalet atadığını belirtiyor. bizi ilk günden bu yana yalnız bırakmıyor ailesi. genelde ailesinde kalıyoruz ve çoğu zaman çok kişi olduğumuz için ayrı yatıyoruz bize oda açma imkanları yok.eşim zaten başka ilde görüşürsek haftasonları görüşeceğiz bende ailelere 30-45 dk otobüs mesafesinde bir ilçedeyim ortak evimizde burda. ancak eşim eve gelmiyor. bahsi geçen konulara garanti vermezsen biter diyor her defasında. hiçbir aile bağımız yok borçlar haricinde.aramıyor sormuyor ilgi göstermiyor. çok özel problemlerimizde var. ilk günden beri böyle. aile içinde 2 kişiden yardım istedim bi cevap alamadım.eşimle konuştum bak benimde ilgiyi ihtiyacım var benimle konuş dediysemde her konuda büstte bahsettiğim konularda sorun olrusa biter. yoluna girsin o zaman normal bir aile oluruz deyip beni her defasında reddediyor. iznini bile ailesinde geçiriyor. bu meseleler nişanlılık ve tanışma döneminde yoktu. dediklerini yapsamda bazen bende sabredemiyorum ben çalışıyorum farklı yerde evim her zaman gidip gelemiyorum. ama eşim o olmasa bile kendi alisinde kalmamı istiyor benim ailemde kalma durumumu önce aramızda sonra da kayınpederim evet derse gidersin diyor. ne yapacağımı şaşırdım o olmazsa biter bu olmazsa biter diyor. bunları konuşmamıştık bunlar üzerine evlilik kurulmaz benimde ihtiyaçlarımın olduğunu söylüyorum anlatamıyorum. eşim psikoloji alanında çalışıyor ama ne duşunduğunu ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum. ailelerimiz görüşmüyor. en son tehdit ettiğinde bunları yapamayacağımı madem bitmesini istiyorsun bitsin dedim. eşimi seviyorum ama düşünce olarak ona ulaşamıyorum hiç. altınlarım bende ancak hazmedemiyorum ben tazminat ya da nafaka talebinde bulunabilir miyim.eşim bana yaklaşmak istemiyor bağlanmaktan korkuyormuş yarın kabul etmez de ayrılırsak seni incitmek istemiyorum diyor. yada boşanmayı iletişimimiz olmadığından pek istemiyorm severek evlendik biz. mahkemelerin nasıl ayrı kalma cezası yada evden uzaklaştırma cezası gibi önlemleri var ya bizim için çare olanı var mı acaba.ne yapmalıyım paraya karşı zaafı varda anca onunla konuşmak için tazminattan bahsettim. yoksa paranın peşinde değilim. kamuda çalışıorm eşimde öyle.nolur yardım edin evliliğm kurtulsun istiyorum aslında ama nasıl?