Mesajı Okuyun
Old 12-08-2010, 14:04   #1
Konuk

Varsayılan Bosanamiyorum Ama BorÇlarini Da İstemİyorum

Merhabalar,
Ben 38 yasında,3 cocuk annesi,işçi olarak çalışarak evini geçindirmeye çalışan bir kadınım.Eşim çalışmasına rağmen icralardan dolayı eve onun parası girmiyor.Eve kızım ve ben bakıyoruz.19 yasındaki büyük oğlum çalışmıyor ve sürekli benden habersiz taksitle pahalı şeyler alıyor.En son motorsiklet aldı.Eşimde sık sık aynı şeyi yapıyor.Eve gereksiz yere internet,telefon bağlatıyorlar.Artık taksitler o kadar çoğladı ki ödeyemiyorum.Aldıkları herşey için her seferinde aldıkları yerlere gidip iade almalarını istiyorum ama alan kişinin iade edebileceğini söylüyorlar.Eve sürekli icra geliyor.Küçük oğlum sentetik madde bağımlılığından kurtulalı 2 ay oldu ve babasına çok bağlı.Bu nedenle boşanamıyorum.
Sormak istediğim oğlumun ve eşimin aldıkları ve ödemedikleri şeyler için evime icra gelmesini engelleyebilmenin bir yolu var mı?Boşanamadığım için onların borclarından ben sorumlu olmak istemiyorum.Hukuki olarak evlatlıktan reddebiliyor olsam onu bile yapacak haldeyim.Hukuki olarak yapılacak hiç birşey olamaz mı?
Tesekkürler.