Mesajı Okuyun
Old 20-05-2019, 13:14   #1
AHMET01

Varsayılan Işçi Alacaklari Davasinda Hesap Bilirkişisi Raporuna Göre Davanin Islahi

Sayın Meslektaşlarım,

Bir işçi alacakları davasında lehimize Hesap Bilirkişisi Raporu geldi. Fakat karşı taraf rapora itiraz edip EK Rapor talebinde bulundu. Ben zamanında herhangi bir itirazda bulunmadım. Fakat şu ana kadar bu rapor doğrultusunda ıslah dilekçesi de vermedim. Ancak bu gün ben de davalının beyanına karşı beyanda bulunarak iddialarının uygun olmadığını ortaya koyduktan sonra Sonuç ve Talep kısmında Mahkemeden şöyle bir talepte bulundum;

Davalı tarafın soyut ve mesnetsiz itirazlarına itibar edilmemesini, Haklı davamızın kabulünü, Davalı tarafın EK Rapor talebinin Sayın Mahkemece kabul edilmemesi durumunda Bilirkişi Raporu doğrultusunda davamızı miktar yönünden ıslah etmek üzere tarafımıza kısa bir süre verilmesini, davalı tarafın Ek Rapor alınması yönündeki talebinin uygun görülmesi durumunda ise yukarıdaki beyanlarımız da dikkate alınarak ilgili raporun hazırlanmasını, bu raporun verilmesine müteakip ilgili raporun tarafımızca da uygun görülmesi durumunda ıslah dilekçemizi vereceğimizi bilgilerinize;

Arz ve talep ederim.

Sizlere danışmak istediğim hususlar; Hâkim süre vermeden dosyayı karara çıkarır mı? Çıkarırsa istinafta bunu dile getirip orada ıslah mümkün olur mu? Ne tavsiye edersiniz? Yoksa EK raporu beklemeden Islah dilekçesini vereyim mi? Sonra bazı kalemler lehimize artarsa ne yapabilirim? Islah dilekçemizde bu hakkımızı saklı tutsak ikinci kez ıslah olmadığından sanki bunu kullanamayacağımı düşünüyorum? Hâkimin böyle bir durumda talepçiye ıslah için süre vermesini şart koşan bir içtihat var mı? Kısacası bu konunun çözümü noktasında tecrübelerinizi almak isterim. Katkılarınız için şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim.