Konu: Merhaba
Mesajı Okuyun
Old 06-10-2007, 08:58   #6
ABDULLAH FETHİ KÜÇÜKTEPE

Sn. Av. Mehmet Saim DİKİCİ,
Fikri Haklar ve Bilişim Hukuku Çalışma Grubu koordinatörlüğü ile ilgili yazınızı yeni fark ettim.

En başta tabii ki Sn. Admin'in bu konuya dikkat çekmesi gerçekten faydalı olabilecek - çok önemli bir sahada - grup teşekkülü bu konuların gelişmesi ve ilerlemesi açısısndan ümit verici.

Ülkemizde Sınai Mülkiyet Hakları bilinci yeni yeni oluşuyor. 1995 yılında TPE.'nün teşekkülü ve yasaların revize edilmesi ile birlikte daha bir önem kazandı.

Ayrıca rekabetin artması, pazardan pay kapma yarışı nedeni ile ürünlerin taklidine yönelik teşebbüsler, buna karşı üretim ve hizmet sektörünün sahip oldukları değerleri koruma çabaları ve bu bağlamda Fikri ve Sınai Haklar İhtisas Mahkemelerinin kurulmasına ihtiyaç duyulmasının (son olarak İzmir'de de kurulduğu ve mevcut dosyaların bu mahkemeye devredildiğini öğrendim) önemli bir etken olduğunu düşünüyorum.

Barolarda bu sahada Komisyonlar teşekkül etmesi, seminerler, sempozyumlar düzenlenmesi, yayınlanan dergi ve bilimsel eserlerin giderek artması hep bu şuurun giderek daha da yerleştiğinin bir göstergesi kanımca.

Bu nedenle grubunuzun faaliyetlerini ilgi alanıma girmesi sebebiyle yakından takip ederek, kendimce faydalanmaya ve imkanlarım nisbetinde de katkı sağlamaya çalışacağıma inanıyorum.

Grubunuza dahil olmayı arzu ederim elbette. Ancak gerek bilgi ve gerekse meslek yönünden hukukçu olmadığım için buna imkan bulunmadığını düşünüyorum. Sadece çalışmalarınızın izlenmesi ile yetinebilirim.
Bu grubun çalışmalarında muvaffakıyetler temenni eder,tüm topluma ve her kesime yararlı olmasını temenni ederim.
Saygılarımla,