Mesajı Okuyun
Old 11-08-2008, 13:14   #30
duyurucu1

Mutlu Haline şükret!

Alıntı:
Yazan Av.muhittinköylüoğlu
Sevgili duyurucu;
Bir süredir siteye girmeye vaktim olmadığından sizin güzel yazılarınızı okuma zevkinden mahrum kaldım.Gerçeği isterseniz siteye girince önce bir genel tarama yapıyor sizin yazınız varmı bakıyorum.varsa öncelikle onu okuyorum.
Ancak bu sefer size ne kadar şanslı ve çok para kazana hatta Cmuk tan malı götüren biri olduğunuzu belirtmeme izin verin.Ya da size sui emsal vereyim ki emsal olmasa da kötünün kötüsünü görmüş olmakla moraliniz düzelsin.
Ben 3842 sonrası cmuk'a ilk başlayan avukatlardan biriyim.Ama özellikle toplumsal olaylara gitmeyi tercih ettiğimden ve önceleri sanık başına değil olay başına ödeme yapıldığından ve de yine 90'lı yıllarda toplumsal olaylarda yüzlerce kişinin gözaltına alınması bu kişiler için uzun gözaltı sürelerinin uygulanması her bir sanık için form doldurulmasının zorluğu gibi uzatmalayalım vs. nedenlerle nedenlerle hemen hiç para almadım.
Bu işi o derece ileri götürdüm ki istanbuldaki hemen tüm toplumsal olayların davası benim tarafımdan yürütülüyordu.Sonunda büro başkaca iş yapamaz hale gelince iflas etmemek için istanbuldan kaçtım.4 sene kadar başkaca şehirde kalıp döndükten sonra tekrar cmk yapmaya başladım .yaptığım işlere ilişkin evrak verme alışkanlığımın olmaması ve ödemelerin gecikmesi nedeniyle iki yıllık iş birikti bu da önemli bir meblağ idi. tam artık zengin olacağım bir ton para lacağım derken önce sistem değişikliği nedeniyle beklediğim para 8-10 milyar civarı azaldı.Ama asıl arkasından önemli olan ve unuttuğum bir mesele çıktı.
1988 yılındaki 1.mayıs olaylarına ilişkin davada davaya bakan hakimle tartışmam nedeniyle hakkımda ceza davaları açılmış ayrıva dini bütün hakimimiz bu garip komünist fikirli ve 1 mayısı 1 mayısa katılanları savunan avukata tazminat davası açarak önemli bir meblağa mahkum olmamı sağlamıştı.O yıllarda cavit çağlar mesut yılmaza yavşak dediği için 100 milyona bense 5 milyara mahkum olmuştum.1 sınıf hakim maaşları ise yanlış hatırlamıyorsam 400 milyon civarı idi.benim mal varlığı olarak servetim resmi kayıtlara göre çocuklarımdan ibaret olup davacı müslüman hakimin maaşı ile aldığı 5-6 değerli daireden ibaretti.Benim kayınpederimde 40 yıllık hakim olmasına rağmen meslekten elde ettiği gelir çocuklarının okul masrafından ibaretti.
gelelim snuca tam artık toplu para lacağız zengin olacağız derken bir de ne görelim bizim hakim efendi cmk alacaklarımı haczettirmiş.Masraflar da sonuçta cepten gitti mi.
Bütün bunlar bir yana bundan sonra hakim için çalışmayalım hac parasını benden çıkarmasın diye cmk almayı bıraktım bu seferde benim için kişiye özel bir problem çıktı.
Belki inanmayacaksınız ama benim mesleki ne sosyal hayatım adeta cmk dan ibaret.CMk ile yatıp cmkı ile kalkan bir insanım sırf bu nedenle baro başkanlığına aday olup sondan birinciliğe bile layık görüldüm.
Şimdi hayatı cmk dan ibaret olan ama müslüman türk evladı hakimin hac parası temin etmesini engellemek için cmk yapmayan biri olarak bazı arkadaşların hem cmk yapmıyorsun hem cmk konusunda ahkam kesiyorsun şeklinde eleştirileri gelmeye başlayınca ne yapacağımı şaşırdım.El oğlu ve şahsınız cmk yapıp milyarları cebe indiriyor ben cmk yapıp cepten para harcayıp sayın hakimime hac parası temin etmeye çalışıyorum.Halinizden şikayetçi olmayın beterin beteri var deyip halinize şükredin.Selamlar saygılar

Sevgili Avukat Muhittin Köylüoğlu,

Bak her işte bir hayır vardır.Bir şey bir şeye vesile olacak ki insanlar cennete girsin.

Bir de olayları iyi tarafından düşünelim.

Şimdi sen kökü dışarda ,muzır ve hatta belki de münafık düşüncelerin etkisinde olduğun için hacca gider miydin?El cevap:"Gitmezdin" gitmezdin değil mi?hadi hadi itiraf et gitmezdin.

Bak şimdi ne oldu?Sen dini bütün hakimle tartıştın.O sana tazminat davası açtı.ve doğal olarak dava ile iman gücü birleşince ortaya ne çıktı?Sen yüklü bir tazminat ödemeye mahkum oldun.Sen CMK alacaklarımı alacağım benim gibi zengin olacağım,çoluk çocuğuma okul parası yapacağım diye sevinirken "hop!" CMK alacakları üzerine haciz.Tabi sen üzüldün.Ama bizim dini bütün hakimimiz ne yaptı senden aldığı paralarla hac yolunda.Yada hayır hasanat işledi.

Gördünmü ne güzel olmuş."Anlamadın mı?"Yahu Sevgili din kardeşim "Ne güzel olmuş"diyorum.Hala anlamadın mı?

Anlamadın ha.Peki anlatayım.Şimdi sana kalsa hacca gider miydin?Hayır gitmezdin.Gidip Arabın taşlarına yüz sürer miydin?Sürmezdin.Muhtemelen derdin ki "Taş taş olduktan sonta kendi memleketimdeki taşlara yüz sürerim:Giderim Ashabı Keyfe hem duyurucu1'i ziyaret eder hemde mağarada iki tur atar.Çıkıncada duyurucu1'in kesesinden kebap yerim.Çünkü duyurucu1 bonkör adamdır katiyyen misafirlerine kebep yedirmeden bırakmaz.

İşte bunlar bilindiği için ne oldu?Önce tazminat.Ardından haciz.Paralarına el kondu.Şimdi bu paralar ile hacca gidilecek yada hayır hasanat yapılacak ve sende en azından hacca giden hakim kadar sevaba gireceksin.Eğer dini bütün hakim hacca gitmez hayır yaparsa sende onunla eşdeğer sevaba gireceksin.Bundan hayırlı iş olur mu?Sevinmen gerek.

Ha hakim paraları günah işlerinde harcarsa mı?Ne demek yani günah işleri?Yani gayrimeşru işlere harcarsa mı?Valla o da şansına o zaman sen de hakimle beraber "cup" cehenneme.Yani senin anlayacağın hakim nere sen ora.

Bak gülmeye başladın.Öbür dünyayı garantiledin diye keyfin yerine geldi.

O zaman bu dünyayı da az bir gelirle idare et canım.Bak benim hem öbür dünyam garanti değil hem bu dünyam.Sen bana göre daha şanslısın hiç olmazsa dini bütün hakim sayesinde öbür dünyan garanti.

Selam ve sevgiyle kal