Mesajı Okuyun
Old 29-05-2007, 12:25   #1
counselor

Soru Sitede Kat Mülkiyeti Kanunun Uygulanması

Merhabalar,
.... Mah. , ..... sokakta bulunan 848 ada, 1 parsel sayılı gayrimenkul 25.11.1999 tarihihi itibariyle Kat Mülkiyeti Kanunun 3. md.si uyarınca kat mülkiyetine geçilmiştir. 2004 yılında da ferdileşmiş ve tapular verilmiştir. Sitemizde 25 Blok 196 daire vardır. Önceden sitemiz sobalıydı sonradan kalerüferli oldu ancak tek bir kazan sistemi yapılmadı 4 ayrı kazan yapıldı. Şöyle ki ; 1-7 Blok'ta ( 56 daire var) bir kazan, 8-13 Blok'ta ( 48 daire var) bir kazan, 14-19 Blok'ta ( 48 daire var ) bir kazan, 20-25 Blok'ta ( 44 daire var ) bir kazan vart yani toplam 4 kazan var. İsimleri misal olarak veriyorum, Hasan, Hüseyin, Mehmet, ve Ahmet olmak üzere 4 kazan birimi başkanı var, Hasan aynı zamanda yönetici ve Ahmet de aynı zaman da denetçi.
SORULARIM :
1) Bu kazan birimi başkanları, görevlerinden nsl istifa ederler, özel bir prosedür var mı?
2) Kazan birimi başkanları istifa edrelerse ne olur?
3) Site yönetimi istifa ederse, tekrar bir yönetim oluşturulmsı zorunlu mu? Yönetim oluşturulmadan 4 kazan birimi ayrı ayrı çalışabilir mi?
4) Bu site kat mülkiyeti kanununa tabi olmaktan nsl çıkarılabilir?
BU KONUDA HİÇ BİLGİM YOK YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SERVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.....