Mesajı Okuyun
Old 01-03-2007, 11:24   #5
Envanter

burada yasalarla birlikte eğitim sistemimiz konusunda bir kaç hususa değinmek ve bu konuyu başlatan sayın görkemme teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
bu ülkedeki davaların bir çoğunun ruh sağlığı yeterince korunmamış ve hastalanmış insanların karmaşası ve korunamamış,desteklenmemiş,eğitilmemiş ailelerde yetişen çocuklarla ilgilidir diye düşünüyorum.Koruyucu ruh sağlığı hizmetleri çok önemlidir ve bu yasanın tüm ilgili meslek grupları tarafından titizlikle tâkip edilmesi gerekiyor. bu hususta sayın sekoya katılmak en doğru harekettir.
açılan davalar suçlular cezaevleri mağdurların durumu.... psikolojik eğitim dersi diye bir ders açılmalı. bu ders ilkokuldan üniversiteye kadar zorunlu dersler kapsamında ele alınmalı. aile içi iletişim kişinin kendisiyle olan ve toplumla olan iletişiminin sağlıklı boyutlar kazanabilmesi amacıyla çocuklarımıza daha küçükken bu eğitimler verilmeli. bu sağlıklı iletişim unsuru taze beyinlere kazandırılmalı çok değil bu nesil olmasa bile gelecek nesil için daha saygın bir seviyeye ulaşmış kişilikler yetişmiş olmalıdır. saygılar