Mesajı Okuyun
Old 30-05-2013, 15:50   #30
Av.Selim HARTAVİ

Alıntı:
Yazan üye8180
Ben de iş kazasından doğan maddi ve manevi tazminat davasında, dava dilekçemde, netice-i talep kısmında, maddi tazminatla ilgili ' fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla maddi tazminatın bir kısmını' ve manevi tazminat ile ilgili olarak da başlangıçta fazla harç ödememe amaçlı olarak' manevi tazminata ilişkin haklarımızın tamamının saklı tutulması kaydı ile' diye talepte bulundum. Bilirkişi raporları ile ,kusurlar ve zarar kalemleri belirlendikten sonra davanın gidişatına göre ıslah dilekçesi verip maddi tazminatın tamamını,ve dava dilekçesi ile saklı tuttuğum manevi tazminatı, bir rakam belirleyerek talep etmeyi düşünüyorum. Saygılar.

Sayın üye8180 manevi tazminat ile ilgili bende bu aşamada benzer şekilde dava açmış bulunmaktayım. Mahkeme tarafımıza manevi tazminat miktarının açıklanması için süre verdi aksi halde manevi tazminat yönünden davanın reddedileceği ihtar edildi ben bu ara karara itiraz etmeyi düşünüyorum elinizde buna ilişkin emsal karar varmı? acaba yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılarımla