Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 19:08   #18
hukukbilgisi

Varsayılan Ayrılık ve Huzur

Ayrılık ve Huzur

Değerli Kardeşlerim!

Gerçeklerle yüzleşme zamanı artık gelmedi mi?
Başımızı devekuşu gibi toprağa daha ne kadar gömeceğiz?

Her gün işlenen yüzlerce suçtan kurtulmanın, cezaevlerini boşaltmanın, huzurlu bir topluma kavuşmanın çok basit bir yöntemi var; yeter ki eşinizden ayrılma cesaretini gösterebilin, desem ne dersiniz?.. Çok saçma gibi görünen bir soru biliyorum, ancak biraz sonra böyle düşünmeyeceksiniz.

Ayrılmakla, bu toplum aradığı huzuru bulacak, diyorum ve sizi gerçeğe davet ediyorum.

Resmi istatistik kurumumuz TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu), hemen her konuda istatistik çalışması yapıp, bunların sonuçlarını kamuoyuyla paylaşıyor.

Şimdi aşağıdaki 2007 yılı istatistiklerine bir göz atalım. Bu istatistikler, ceza infaz kurumuna giren hükümlülerle ilgili.

Suç Sayısı : 127.304
Hiç Evlenmemiş Suçlu Sayısı : 35.091
Evli Suçlu Sayısı : 96.034
Eşi Ölmüş Suçlu Sayısı : 540
Boşanmış Suçlu Sayısı : 5.639

Bu rakamları dile getirecek olursak; 127.304 adet suç söz konusu. Bu suçlardan 96.034’ünü evli olanlar işlemiş. 35.091’ini ise bekar olanlar işlemiş. Bu suçlardan yalnızca 5.639’u boşanmış kişilerce işlenmiş.

Evet, sevgili okurlar, acımasız gerçek karşınızda duruyor. Evli olmak, insanı bir anlamda suç makinesine dönüştürüyor. Bekar olmak da suçlardan kaçınmanıza pek yaramıyor, yani hiç evlenmemiş olmak da tavsiye edilebilecek şey değil. Ancaaaak, evlenip de ayrılırsanız suçla alakanız minimuma iniyor.

Hadi şimdi evliliği savunun da göreyim!.. Evliliği savunuyorsanız; hırsızlığı, yankesiciliği, dolandırıcılığı, gaspçılığı, tacizciliği de savunuyorsunuz demektir!.. Huzurlu bir toplum istiyorsak, suç işlemeyen bir toplum istiyorsak reçetemiz belli: Mutlaka evleneceğiz ve mutlaka ayrılacağız.

Ey cemaat-i müslimin!.. Tanrı’nın vaad ettiği cennet, iki ayrılık ötemizde durup durur öyle. Yapmanız gereken çok basit; evlenin ve ayrılın.

Ne demiş ulu bilge “Karanlığa küfredeceğine bir mum yak.” İnsanları aydınlık yarınlara kavuşturacak mumu hepimiz adına işte yaktım değerli okurlar.

Ve işte sloganımız geliyor:
Huzurlu toplum için BİR AYRILIK DA SEN YAŞA!..