Mesajı Okuyun
Old 19-03-2018, 08:31   #5
s.o.celik

Mesajımı okuyup geçmeyip cevapladığınız için çok teşekkür ederim.Bu zaman zarfında mesleğe yeni başlamış, birkaç yılını doldurmuş ve uzun yıllar tecrübe etmiş serbest avukatlarla görüşme fırsatı buldum. Hepsi de mesleğini çok mutlu şekilde icra eden insanlardı,
bu da bende çok olumlu bir intiba bıraktı.Her meslekte olduğu gibi serbest avukatlıkta da çok ciddi zorluklar yaşandığının bilincindeyim, ancak memuriyet de inanın çok sıkıcı ve kasvetli bir iş.Eminim çok mutlu şekilde icra eden birçok insan vardır ama mesleğini hiç sevmeyen biri olarak üzerine bir de memuriyet bana eziyet oldu. Ben hukuk fakültesine çok güzel umutlarla başladım ve benim için bu mesleği serbest olarak icra etmenin vereceği hazzın yaşatacağı sıkıntılardan fazla olacağı inancındayım.Hakim savcılık sınavlarına girip kazansam dahi tayin dolayısıyla(eşimin işi nedeniyle) bu şansımı değerlendiremem. İlk bir yıllık giderleri karşılayacak kadar sermayemi kenara atıp, beklentisiz olarak bu işe başlamayı planlıyorum.Büyük paralar kazanmaktan ziyade hiç yaşamadığım mesleki mutluluğu yaşamak istiyorum.