Mesajı Okuyun
Old 21-02-2003, 16:18   #12
Sibel

Sayın Şenay Hanım,
Hayatın bir savaş değil satranç oyunu olması konusundaki düşüncelerimde samimiydim. Kazanmak için birilerinin kaybetmesi gereken ilk oyun satranç değildir. Kaldı ki satrançta kaybetmiş olsanız bile karşınızdaki rakibinize teşekkür edersiniz. Çünkü beyninizi çalıştırmış ve zamanınızı en güzel şekilde geçirmişsinizdir. Kaldı ki çocukluğunuzda oynadığınız oyunları da bir düşünün lütfen... Kazanan ve kaybedenin olduğu oyunları hiç oynamadınız mı ? Bugün bile birçok faaliyette kazanan ve kaybedenleri görmek mümkündür.Satrançta ise bir fark olduğunu düşünüyorum. Kazanmak için zekanızı kullanabileceğiniz , kurallara uymanın azami boyutta olduğu ve kazanırken de kaybederken de keyif alınan bir oyundur.

Sanırım benzer iklim koşullarını aynı anda soluyoruz. Ben de soğukta üşüyecek aç kalacak insanları düşünmekten kendimi alamıyorum. Üstelik savaş olsun olmasın insanların bir kısmı hem soğukta üşüyor, hem de aç kalıyorlar. Asıl üzücü olan bu insanların sadece savaş ihtimali durumunda düşünülmesi değil midir sizce?
Savaşı hiçbir koşulda kabul etmek mümkün değil! (Tabii silah tüccarı değilseniz ve Petrol Kaynakları ile ilgili bir sorununuz yoksa ! ) Ancak bir savaşa balıklama dalmak durumunda bırakılırsak bir stratejimizin olması gerektiği gün gibi ortadadır...
Sıcak ve savaşsız günler diliyorum herkese...
Saygılarımla....