Mesajı Okuyun
Old 18-02-2010, 16:44   #47
Academic

Alıntı:
Yazan av.gokcen
Merhaba... Bu başlığı açarken neler yazılacak diye merak ediyordum. Paylaştıklarım o anki tereddütlerimi yansıtıyordu aslında. Sonra bir karar verdim. Kıdemli bir meslektaşın desteği ile şimdi kendi işimin sahibiyim...

Oluyormuş. Bir bürom ve dosyalarım var. Mesleğimi seviyorum. Herşeyden önemlisi artık "avukat yanında çalışan bir avukat" değilim. Az kazanıyorum, çok kazanıyorum, bazen hata yapıyorum ama hepsi kendime. Araştırıyorum, okuyorum, bu arada yüksek lisans tezimi bile yazdım.

Bunları bu başlığın altına kafasında soru işaretleri ile kaygılı ruh hallerini anlatan sevgili öğrenci arkadaşlarım için yazıyorum. Meslekte başarı=çalışmak.

Kaygılar bir raddeye kadar doğru, ama neden olmasın.. Hukuk fakültesi okumuş, mesleğe gönül vermiş tüm hukukçular için kapılar açılacaktır. Yeterki bir kere zorlayın.. Gerek bilgi ve tecrübe gerekse disiplin ve çalışkanlık ve tabi ki en baştan söylediğim gibi bu meşakketli yolda, dayanışma, tecrübe ve bilgiyi paylaşarak bir parça ışık tutmak mesleğe yeni adım atanlara, altın anahtarlar...

Çok güzel bir yazı ve bence insanlar bu sese kulak vermeli