Mesajı Okuyun
Old 22-10-2007, 14:17   #70
av.medine

Avukat G.K. 'ya aynen katılıyorum. Avukatlar ile doktorlar kesinlikle kıyaslanamaz. Bunu zamanında 7 yılını sağlık sektöründe çalışan ve 7 yıllık avukatlık mesleğini icra ecden birisi olarak sonuç kanaatim olarak söylüyorum.Küçük bir ilçede yaşadığımdan her iki meslek çalışanlarını rahatlıkla kıyas edebiliyorum. Bziler genelde baro odasında duruşma beklerken hukuki sorunlarını çözme4k için elinde kağıt ile gelen her türlü insana yardımcı oluruz. Olabildiğmiz kadarı ile doktora muayeneye gidiyorsun şayet çalışmış olduğu devlet hastanesine gitmişsen gerekli tetkikleri dahi istemeden iki ilaç yazıp gönderiyor. Çünlü biliyor tekrar ona gideceksin o takdirde özel muayenehanesine seni çağıracak . Ya biz avukatlar ne yaparız. Parası olmayan muhtaç borçlumuza dahi bürodan çıkarken birde para veririz.
Siz hiç bir doktorun muayenesinden çıkarken vizite ücretini vermeden orayı terk eden kişi dıydunuz mu ? Veya indirişm taelp eden veya istediği gibi ücret vereni. Ama avukatların aldığı icra dosyalarındaki ücreteler her zaman pazarlığa açık olup; gayet doğal hak gibi görünür. Yine ilgililer şu cümleyi size devamlı tekrarlar. "kiminin parası kiminin duası " Artık dua almak nerey kadarsa ,
Ama doktorlar hak ettikleri ücreti aldıktan sonra ÜSTÜNE ÜSTLÜK HER TÜRLÜ DUA VE TEŞEKKÜR GÖNÜLDEN YAPILIR KENDİLERİNE.
Geçmiş yıllarda dizimden geçirmiş olduğum bir rahatsızlık sebebiyle devlet hastanesinde poliklininte muayene olmaya gitmiştim de doktor avukat olduğumu öğrenince sanki neden özelime gelmedin der gibiydi. Ve sonunda özeline gitmek zorunda kaldık. Yine görevini layıkı ile yapan her meslek erbabına buran teşekkürlerimizi sunuyoruz.