Mesajı Okuyun
Old 04-08-2007, 21:39   #65
kalimero

merhaba arkadaşlar ben siteye henüz üye oldum.ben istanbul hukuktayım bu sene 3. sınıf bitti.sorulara ve yorumlara göz attım.biraz geç kalmış olsam da bu forma daha sonradan katılan arkadaşlarla deneyimlerimi paylaşmak adına iki hususta görüş bildirmek istiyorum.ilki fotokopicilerden not alınarak hukuk fakültesi biter mi?arkadaşlar ben de fakülteye ilk başladığımda ilk olarak salık verilen şey sahara yada titiz fotokopiden not al oldu.bu notlar ya öğrencilerin tuttuğu notlardır ya da kitap özetleridir.içindeki bilgilerin yarısı doğru ise yarısı yanlıştır.diğer arkadaşlarımın da belirttiği gibi hocalarımızın hepsi haklı olarak karşı zira hoca a demişse fotokopiler de b yazıyor ve bunlar sınav kağıtlarına da yansıdığından düşük puanlar alınıyor.ben sizlere fotokopicilerden sadece çıkmış sınav sorularını almanızı tavsiye ederim,bunlar gerçekten işe yarıyor.ben tüm hukukçu adaylarının hukuk kitaplarını alıp okumalarından yanayım.ikinci olarak da öğrencilerin semih gemalmaz korkusuyla ilgili görüşlerimi paylaşmak istiyorum.gemalmaz'ın derslerinde zorlanmayan öğrenci tanımıyorum ama dersleri sıkıca takip edip not alırsanız geçebilirsiniz.derse ve hocaya karşı önyargılı olmayın arkadaşlar.ne kadar zorlansak ve kızsak da şunu da belirtmeliyim ki gemalmaz gerçekten dinlenilmesi gereken bir hoca.ondan öğreneceğimiz çok şey var. umarım yardımcı olabilmişimdir...