Mesajı Okuyun
Old 15-02-2016, 17:28   #1
aslım

Varsayılan acil --- sonuçlanan dava dosyası

merhaba ,yardımlarınızı rica ediyorum..

eski eşim ile ayrıldık 4 sene oldu, çocuğumun velayeti bende daha önce uyguladığı şiddet vs dolayı sonuçlanan davalarda almış olduğu cezalar suan için hükmün açıklanması geri bırakılmış şekildedir. cok sayıda koruma kararlarımız bulunmaktadır.
koruma kararının olduğu yani devam ettiği sürede ve çocuk görüş gününün olmadığı bir gün eve geldi kapıyı çaldı açmadım telefon ile aradı açmadım ( daha önce kapıyı açtım darp edildim, şiddet uyguladı mahkemelik olduk ceza aldı ve sürekli bu şekilde gelerek zile basmakta rahatsız etmektedir.) polisi aradım geç geldi ve geldiğinde yoktu, karakola gittim şikayetçi oldum dava açıldı,açılan dava dosyasında olay gününün çocuk görüş günü olmadığını belirten boşanma kararını ve devam eden koruma kararını ekledim. duruşmada çocuğu görmek için geldiğini ( her seferinde aynı şeyi kullanıyor )duruşma konusu ile ilgili olmayan bir sürü sey söyledi benim hakkımda çocuğu göstermediğimi falan hakime hanım bana göstermem gerektiğini falan oysa göstermemezlik yapmadığımı çocuğunda etkilendiğini gitmek istemediğini söyledim. sanık olan taraf eve geldiğini kabul ediyor kişisel ilişki günü değil,koruma kararı var hakime hn bana şahit sordu suanki eşim şahit evdeydi dedim sanık suanki eşimin şahit olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyledi,ve hakime hn şahit olarak dinlenmesinin uygun olmadığını söyledi.. hakime hn sanığı uyardı daha önce almış olduğun cezalar var bu davada ceza verirsem diğer bekleyenlerde geçerli olacak buna göre davran bir daha ceza alma dedi banada illaki çocuk görüş gününde gelmek zorunda değil diğer günlerdede gelebilir dedi bunda bir sakınca yok dedi ve verilen karar ;

sanığın meşru bir nedenle çocuğunu görmeye gidip kapıyı 3-4 kez çalıp açılmayınca katılanın telf.araması sonra evde olmadıklarını düşünerek ayrılması katılanın kapıyı açmayıp sessiz kalması telefonada cevap vermemesi birlikte değerlendirildiğinde TCK 123 maddesinde tanımlanan ısrar eden bir davranış bulunmadığı ve böylece suçun unsurlarının oluşmadığı kanaatiyle CMK 223/2.c maddesi uyarınca BERAATİNE, diye karar verilmiştir. 1 hafta itiraz süresi bulunmaktadır. koruma kararı ile ilgili hiç bir şey geçmemektedir. sizlere sormak istediğim itiraz etsem itiraz kabul edilir mi ya da ne yapmam gerekiyor , bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.