Mesajı Okuyun
Old 18-09-2008, 10:45   #175
görkem gövez

Varsayılan hukukçu olmak

Hukuk fakültelerinin çoğalması sadece ortada dolaşan hukuk fakültesi mezunlarını arttırır. /Ayrıca hukuk fakültelerinin çoğalmasının hukuk okumak isteyen birçok insanın şansınıda arttırdığını düşünüyorum./ Hukuk fakültesinde okumak hatta o fakülteyi derecelerle başarılarla yüksek notlarla bitirmek iyi bir hukukçu olmak için yeterlimi arkadaşlar. HAYIR!!! Hukukçu olmak ayrı birşey hukuk fakültesinde okumak apayrı.. Sıradan denilebilecek hatta belki birçoğunuzun adını bile duymadığı bir fakültede, ama inanılmaz isimlerle eğitim hayatıma devam ediyorum.Emin olun çok bilinen çok saygın okullarda okuyan arkadaşlarım kadar ter döküyorum.. Belki fakültemin isminin dezavantajını avantaja çevirmek için o bilinen okullarda okuyan arkadaşlardan bu işi daha ciddiye alıyor ve kendimi daha güncel tutmaya daha fazla geliştirmeye çalışıyorum..

Bir gün herkes hukuk fakültesi mezunu olsa bile ki bence her birey hukuk okumalı, o bahsettiğimiz gün gelse bile , emin olun arkadaşlar hiçbir zaman herkes HUKUKÇU olamayacak