Mesajı Okuyun
Old 25-03-2009, 13:42   #1
Av.Hicran Danışman

Varsayılan Elektrik aboneliği devam ediyor, kullanan abone değil-itirazın iptali

Merhaba
Müvekkil iş sahibinin yurt dışında olduğu bir binayı yapıyor ve iş sahibi yurt dışında olduğundan tüm dairelerin elektrik aboneliğini kendi adına yapıyor. 1997 yılında bu işi yapıp bu tarihten itibaren başka bir şehirde yaşamaya başlıyor. Daireler satıldıkça satın alan kişiler elektrik aboneliğini kendi üzerlerine alıyorlar. Ancak davaya konu binanın elektrik aboneliği müvekkil üzerinde kalmaya devam ediyor. 2005 yılında müvekkile işbu abonelikten dolayı icra takibi yapılıyor ve müvekkile ancak 2008'de ulaşılabiliyor. Müvekkil de ben ne o dairelerde oturdudm ne de kullanımın olduğu tarihlerde o şehirde oturdum, borç sebebi elektriği ben kullanmadım diyerek takibe itiraz ediyor. Şu anda itirazın iptali davası devam ediyor. Müvekkilin söyledikleri doğru ve kanıtlanabilir hususlar. Sırf abonelik müvekkilin üzerine diye almadığı hizmetin bedelini müvekkil ödemek zorunda mıdır? Davaya ilişkin savunmamız ne olabilir? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar..