Mesajı Okuyun
Old 09-04-2007, 14:50   #57
Av.Orhan

Aslında düşündüğümde bana biraz ironik geliyor ama samimi olarak itiraf etmek gerekirse ben hep ciftçi olmayı hayal etmiştim/hala da ederim. Biraz ağır olacak farkındayım ama hayvanlarla uğraşmanın insanlarla uğraşmaktan daha kolay olacağını varsayıyorum herhalde. Bir an için bu konuda düşünürseniz bana biraz olsun hak vereceğinizi düşünüyorum. Kaldı ki insanların yaptıklarını düşündükce sebebine ilişkin bulamadığım gerekçeyi konu hayvanlar olduğunda net bir şekilde ortaya koyabiliyorum.

Ben evrim gecirdim ama onlar geçirmedi. ( En azından benim basamağımda değiller )

Neyse dağıtmayalım konuyu. Evet çiftcilik yapmak, daha cok beden güçüne dayalı bir işte çalışmak isterdim. ( Diğer cevaplardan yola cıkarak bir çok psikoloji hayranı meslektaşımızdan belki bu konuda bir kaç çıkarım isteme hakkımı saklı tutarım )

Aslında hayvancılığa dayalı çiftciliktense orta ölçekli bir şarap bağı işletmek isterdim. Hasat sonu, yeni mahsül, bilmem şu yılın mahsülünden yapılan şaraplar ne muhteşemdi vs diyalogları kendime o kadar aşina hissediyorum ki psikolojiyi de bir kenara bırakıp reenkarnasyona girersek "acaba" demeden edemiyorum.