Mesajı Okuyun
Old 18-03-2008, 00:29   #10
Av.Kemal

sn. bozkara,arkadaşımız sn.denipre'nin de belirttiği ve Yrg.kararlarından anlaşıldığı üzere,mevcut icra dosyasından takibe devam ettiğimiz takdirde öncelikle görülen:asıl borçlunun faaliyet gösterdiği adresteki malları haczetmek ve istihkak davasında kozları paylaşmak.tabii yeni şirketin borçlu şirketi devraldığını ispat ederek.
--burada sizin olayda aklıma gelen bir iki husus, borçlunun işyerinde çalışan kişileri ssk dan tesit etmeniz halinde,yeni şirkette de çalışıyorlarsa işyerinin devrini ispatlamış olursunuz.
-- malların kime ait olduğunun tespiti biraz sizi uğraştıracak gibi.yapılan iş nedir? buna göre bu iddianın ne derece doğru olduğunu değerlendirebiliriz belki.
-- bu gibi olayda benim tereddüdüm, usül yönünden. işyerini devralan şirkete veya kişiye ait malları nasıl haczedebiliriz? aynı icra dosyasındanmı? bu durumda icra takibinde taraf değiştirilmeme durumu ne olacak? devralana karşı dava mı açmalı?
-- diğer durumda (borçlunun adresinde haciz) yukarıda sizlerinde belirttiği üzere borçlunun bilinen adresinde bulunan mallara haciz ve itiraz halinde dava sözkonusu ve haklarımızı tespit edecek belgelere ulaşmak.bu konuda ne gibi şanslarımız var tekrar değerlendirebiliriz.
--devralana ait (araç-taşınmaz gibi) mallara ne şekilde gidebiliriz,devralana davamı açmalı,eldeki icra dosyasından direkt haciz yapılabilirmi ,usül yönünden görüşlerinizi bekliyorum.
saygılar