Mesajı Okuyun
Old 17-09-2012, 15:53   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,
Eşime boşanma davası açacağım. Maddi ve manevi tazminat da talep edeceğim. Tapusu benim üzerine kayıtlı olan, 2003 de alınan bir evimiz var.Alımında babamın daha önce bana verdiği ve bankadan çektiğim para kullanıldı. İlave olarak 10 taksitle müşterek ödediğimiz ev sahibine senetler ve eşimin adına olan, sattığımız arabamız.
Boşanma sonrası benim katkımın daha fazla olduğunu nasıl ispatlayabilirim? Hiçbir kayıt yok, bankadaki para çekilip satıcıya elden ödeme yapıldı...

Sayın konuk,
Boşanma davanızda ve bu davadaki maddi ve manevi tazminat talepleriniz ile ilgili olarak, sizin adınıza kayıtlı olan evin alımında kimin daha çok katkısı olduğu araştırılmaz. Bu taşınmazla ilgili konular, eşinizin açabileceği mal rejiminin tasfiyesine yönelik bir davada gündeme gelebilir. Böyle bir davada eşinizin mal rejiminden kaynaklanan payı, evin alımına hiç katkısı olmasa bile yaklaşık olarak evin değerinin yarısıdır.
Ayrıca eşler arasındaki bir davada sözettiğiniz hususlar tanık dahil (örneğin, satıcının tanıklığı gibi) her tür yasal delille kanıtlanabilir.
Davalarınız için bir avukattan profesyonel destek almayı unutmayınız.