Mesajı Okuyun
Old 15-05-2009, 15:13   #2
uye8490

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim beni aldattığını kabul etti ve kredi ödemesi devam eden evi bana vermeyi de kabul etti.Hala ödemesi devam eden evin tapusunu kendi üzerime almam mümkün mü?(banka borçlusu o olduğu için krediyi ödemeye o devam edecek)Fakat boşanma davası yok şu anda.ben davayı beklemeden tapuyu üzerime alabilirmiyim?Çünkü boşanmayacağım bir süre.Ve boşanmadığımı görünce eşimin evi bana vermemesi ihtimali var.Acil yardım lütfen.

Sayın katılımcı;

Ev konut kredisiyle alınmış bir ev ise , kredi borcu bitmeden mülkiyet devrinin pek mümkün olmayacağını düşünmekteyim.

Edinilmiş mallara katılma şeklindeki mal rejimi gereğince ,evlilik süresince edinilmiş mallarda her iki eş de hak sahibidir.

Gayrımenkulün tapu kaydında mülkiyetin devri herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmamışsa (ipotek,mahkemenin vermiş olduğu tedbir kararı gibi) boşanma davasından önce veya boşanma davası sırasında eşiniz evin mülkiyetini size devredebilir.

Davanızın her aşamasında bir avukattan hukuki destek almanızı öneririz.
Maddi gücünüz yetersiz ise bulunduğunuz il barosuna başvurup davanızı vekalet ücreti almadan takip etmesi için tarafınıza bir avukatın atanmasını isteyebilirsiniz.