Mesajı Okuyun
Old 18-05-2007, 07:39   #68
AV.ELİF GÖKDEMİR

merhabalar şirin çalışamamanı çok iyi anlıyorum.tarihi belli olmayan bir sınav için çalışmaka zorunda olmak insanı sinirlendiriyor,fakat sen eğer hakimlik mesleğini gerçekten istiyorsan sabretmek zorundasın.adli yargı sınavını gördün değil mi ?sınavlar durdurulunca ben de çalışmayı bırakıp avukatlık yapmaya başladım.ama sınav da açılırsa akşamları 5 -6 saaatlık çaılşmalarla kazanabilirim diye düşünmüştüm ama planlarım gerçekleşmedi ve 20 gün büroyu kapatıp ders çaılşamak zorunda kaldım . yani her an herşey olacakmış ve hatta yarın olcakmış gibi çalış bence.çünkü herkes çalışmayı bıraktı şeklinde düşünebilirsin. ama 24marttaki sınav oyle olmadığını gösterdi
yani insanlar çalışmaya her ne şekilde olursa olsun devam ediyorlar sen neden devam etmeyesin ki.ben kasımda olsaydı daha yüksek bir puan alabileceğime emindim ,ama şimdi 71 aldım ,tamam buna da şükür ama
yüksek almak önemli bence.yapacağin çaşlışmalar seni istediğin hedefe götürecek, tabi gerçekten isteiyorsan,sana kolay gelsin ,iyi çalışmalar,lütfen çalışmalarını erteleme , bırakma.