Mesajı Okuyun
Old 07-06-2012, 15:02   #3
av.araf

Alıntı:
Yazan Konuk
mrb saygıdeger avukatlarımız kız kardeşim henüz 15 yaşında ve sevdigi ile kaçtı 15 gün aradan sonra bulduk ama beraber olmuşlar şu anda sevdigi genç cocuk asayiş bürosunda nezarette babam şikayetci ama kardeşim seviyorum keni rızamla gittim ve birlikte oldum diyor bu komuda mrk ettiyim şey kardeşimin seviyorum demesi gencin sebest kalmasına mı sebeb olur babam şikayetini geri almadıgı sürece serbet kalamaz mı o cok degerli cvplanız için şimdiden cok tşk
Sayın Katılımcı sorunuzun cevabı kardeşinizin tam yaşına göre değişmektedir.
MADDE 103 - (1) Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismar deyiminden;
a) Onbeş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış,

MADDE 104 - (1) Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikayet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Kız kardeşiniz 15 yaşını bitirmişse suç şikayete tabidir. Kardeşiniz kendi rızası ile birlikte olduğunu ve şikayetçi olmadığını belirtiyorsa tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılabilir. Ancak tutuklama kararı hakimin takdirinde olan bir husus olduğundan bu konuda kesin bir cevap vermemiz mümkün değildir.