Mesajı Okuyun
Old 12-07-2018, 10:14   #5
Av. Kemal Berkant ŞAHİN

İnceleme

Konu açılalı çok uzun zaman olmuş ancak ben de bu suç örgütü ve aile bireylerinin hiyerarşik ilişkisi hakkında araştırma yapıyordum. Eski de olsa bulduğum bir kararı eklemek istedim. Yalnız kararın sadece "Karar Numarası" var. Sinerji'de kararın kendisini bulamadım. Kararın tamamına sahip olan ve elinde başkaca benzer kararları olan meslektaşlarım var ise paylaşırlarsa çok memnun kalırım

Akrabalık İlişkileri ve Örgüt Kurma veya Üyeliği Suçu

"Sanıkların, çek senet tahsilatı yapmak üzere Halil Tan liderliğinde fonksiyonel işbirliği ve işbölümü içerecek şekilde örgütlendiklerine dair soyut iddialar dışında, her türlü kuşkudan uzak, kesin ve inandırıcı kanıt bulunmadığı, örgüt lideri Halil Tan’ın diğer sanıklar Selami Tan ve Muammer Tan ile abi-kardeş olduğu, sanık Fikri Gülüsev’in de bu sanıkların eniştesi olduğu, aralarında akrabalık bağından kaynaklanan birliktelik bulunduğu, atılı suçun yasal unsurları oluşmadığı gözetilmeden, beraatlari yerine yazılı biçimde mahkumiyetlerine karar verilmesi hukuka aykırıdır" (Yargıtay 8. Ceza Dairesi – Karar No:2008/7820).