Mesajı Okuyun
Old 29-11-2004, 17:36   #29
Esen

Sayın Kavili,
Ortak bir noktaya geliyor olamamız çok güzel.
sizin tabirinizle "benim alınganlığım yada çekingenliğim" sizinle ve sizin yazdıklarınızla ilgili değil.
O şahsa da cevap vermedim vermeyeceğim. bilginize..
Sizinle aynı soyadda sevdiğim , Bilgisayarcı(ederemit19ncuP.Tug da As.yapmış bir arkadaşım var ilgili şahsı tanıyor musunuz? sadece soyad benzerliği mi var ?

Sayın Gemici,
ordaki "biz" hukukçu olmayan tüm toplum kesimleridir böyle anlaşılmalıdır "biz" den kast buydu.

birde yanlış anlaşılmaması için polis değilim,polis müdafii değilim,
polis ve emniyet teşkilatıyla pek seviştiğimiz de söylenemez.

biz (ben) olaya sadece mesleki kimliğin ötesinde bakmak zorundayız diye düşünüyoruz.
zira mesleklerin ... yarışını doğru bulmuyorum.

Az şerefli çok şerefli az onurlu çok onurlu meslek mi olur.
mesela Avukatlar,Doktorlardan daha fazla mı onurlu meslek icraa ediyorlar yada tersi ?
bunlar yanlıştır ,BAROLAR BİRLİĞİ BARO-Avukat Reklam yönetmeliğini okudum.
bu aynen komünist rus idaresinden//Nazi Almanyasından //Yada 13 Eylül 1980 Rejiminden çıkmış bir yönetmeliğe benziyor ağzım açık kaldı.
bence Avukatlar önce bununla uğraşsınlar önce kendi işerini halletsinler.
benim meslek odam böyle bir yönetmelikle karşıma çıksaydı bir an dahi o yönetimi orada tutmazdım zaten duramazlardı .

eğer suçlu arıyorsanız ;
polis bir şahsa saldırma cesaretini nereden buluyor (Azmettiren gizli güç), amiri ona ses çıkarmıyor, onun elini tutmak yerine ordaki avukatı çekiştiriyor güya durumu kurtaracak.
niye polis amirinin davranışını dikkate almıyorsunuz,
savcı ne yapıyor !!!!?
kaymakam ne yapıyor !!!?
bütün bunlara itiraz yok ta niye polisin son anda söyledikleri sözlere, o da çarpıtılarak itiraz?.
hoş, oda iyi bir tartışma konusunu fişekledi.

Sayın fikirbay,

Yazdıklarınızın tamamının altına imzamı atarım.

Ancak aşağıdaki paragrafta Polis, Savcı, Hakim , sözlerinden sonra "ve bunlara bu yolda yardım-yataklık ve yaltaklık eden avukatlar" ibaresini de eklerseniz.
tabi ki etmeyenler her zaman müstesnadır onlar alınmasın.
Alıntı:
Polis, Savcı, Hakim, General, her ne ise, bunların hepsinin "Devleti Temsil Ettikleri" düşünülerek Devleti temsil edenler nezdinde Devletin korunmasına çalışılınca temel bir hataya düşülmüş oluyor ve "DEVLETİN TEMSİLCİLERİNİ" koruyalım derken "DEVLETİN BİZATİHİ KENDİSİNİ" yok ediyoruz. Yarın çok iyi korunan "Temsilciler" kalacak ama "Devlet" yok olacak bu gidişle...

Sayın Katılımcılar,

Sosyal-medeni hayatta size sözle yapılmış haksız saldırıya susmak cevap vermemek bir erdemdir.
her nasılsa hukuki alanda; size sözle yapılmış haksız saldırıya susmak cevap vermemek, o vasıfları kabul ettiğiniz anlamına geliyor.
bu nasıl çelişki ?
bu son paragrafta yanlış varsa hukukçu arkadaşlardan düzeltmelerini rica ediyorum.

Daha Yeni konularda buluşmak ümidiyle.
Herkese Esenlikler Diliyorum.