Mesajı Okuyun
Old 25-11-2004, 21:12   #23
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Herkese,
Meslektaşlara yönelik davranışlarda en küçük düzeysizlik görüldüğünde belgelenerek meslek örgütümüze duyurulmasından yanayım.

Sayın Kavili,

Mücadeleniz için sizi kutluyorum. Bu inanç olduğu sürece siz her şeyin üstesinden gelirsiniz.

Meslektaşlarımızın diğer meslektaşına karşı duruşmalarda, dilekçelerde ve özellikle karşılıklı görüşmelerde "taraflaşıp" saygı ölçüsünü aşan, kırıcı ve avukatlık mesleğine yakışmayan tavır, söz ve eylemlerde bulunduğuna şahit oluyorum. Öyle ki; bu durum mahkemeye sunulan dilekçelerde bile kendini gösteriyor. Yani belge sorunu da yok! ispatlı bir çok vakıa var. Asıl üzücü olan bence budur. Benim elimde bu şekild eçok sayıda dilekçe var ve ben utanıyorum ki bu kişileri baroya şikayet edeyim.

En son olarak şöyle bir dilekçe ile karşılaştım:

....... vekili cevaba cevap dilekçesinde soyadını DİKİCİ olarak yazmıştır. Oysa vekaletinde soyadı TİKİCİ' dir. Bu nedenle dilekçeye itiraz ediyor, iptalini talep ediyorum...

Buyrun! Ben hayatımda bu kadar mantık ölçüsünü kaçıran, savunmadan ve hukuktan uzak bir dilekçe görmedim. Olay şudur: Soyadım mahkeme kararı ile tashih edildi. DİKİCİ oldu yani.

Böyle bir savunma olabilir mi? Böyle bir nedenle dilekçeye itiraz edilebilir mi? Bu nasıl meslektaşlıktır. Bu nasıl avukatlıktır.

Her neyse, ben sizi yürekten destekliyorum.

Saygılarımla.