Mesajı Okuyun
Old 23-11-2004, 09:30   #8
Esen

Değerli Avukatlara,

baştan herhangi bir insanın bir şekilde tartaklanması olayının tel'in ediyorum .

Bütün olayları kendi meslek görüşünüzle değerlendiriyorsunuz.
Sosyal hayat sanki başka disiplinlerden oluşmuyor, sadece avukatlık disiplininden oluşuyor gibi.
Olaylara başka zaviyelerden de bakabilme yeteneği olan avukat çok az gördüm.

"Siz bir icra takibinde sade vatandaş hüviyetiyle avukatla karşı karşıya geldiniz mi ? Dava masrafları,avukatın taksi parası ,kırtasiye giderleri,avukatın yemek parası....."

sanırım o tatmin le ilgili başlık konusu bu tip bir tecrübeyle ilgili.

önce ÖZELEŞTİRİ.

başka bir açı:
o polis orada cüppeli olmayan herhangi bir vatandaşa aynı muameleyi yapsaydı ordan bir cüppeli çıkıp ( mesleğiyle kamu hizmeti yaptığı inancında olan) bu sade vatandaşa arka çıkar mıydı?

sanırım orada kaymakam kendiliğinden yada birilerinin etkisiyle durumdan vazife çıkamış, emniyet amiri ve polise yürü be koçum demiş olduğu gibi bir durum var.

başka bir açı:
mağdur avukat arkadaşın girdiği dava hangi konu ve karşı taraf kimdi olay hakkında hüküm verebilmemiz için bunlar da önemli.

"biri cüppeliye saldırdı " tarzında tartışma açmak çok avami ve popülist bir yaklaşım gibi geliyor bana.

Tabi burada o mağdur avukat arkadaş çok inandığı ve hayatını kazandığı hukuk sistemine halel getirecek bu konuyu gündeme getirmemeliydi. ne olacak mülki ve idari amir ve de idari mahkeme gerekeni söylemiştir.

bir hukukçu olarak, Siz hukuku tartışırsanız. Oooo biz sade vatandaşlar ne yapmayız.

Umarım bütün bu yazdıklarımdan polisin davranışlarının tasvip ettiğim anlaşılmaz.
Mağdur arkadaşa geçmiş olsun diyorum.

Saygılarımla ,