Mesajı Okuyun
Old 21-09-2006, 01:01   #17
Themis99

Sayın avmhy,
Bu konuda ki serzenişinize bende katılıyorum. CMK da görev yapan avukatların, verilen görevi reddememeleri bir takım sakıncalarıda beraberinde getiriyor.Ben bazı suçlarda, şahsi bir bağlantım olması bile, müdafilik görevi yapmak istemiyorum. Çünkü bu suçlar vicdanen beni oldukça rahatsız ediyor. Şüphelinin suçu hakikaten işleyip işlemediği vb olguların bazen hiç önemi olmuyor.Belkide ön yargılı yaklaşıyorum.Bu tür suçlarda şüpheli yönünden bir haklılık payı göremiyorum.Çocukların istismarı yada avukatlara karşı her tür saldırı vb.Bu durumda verilmiş olan görevi reddetme hakkım bulunmalıdır. Zaten bir şekilde tarafı olduğunuz davada müdafilik yapmamanız haklı sebeplere dayanabilir. Ama ya suçun konusu, işlenişi vb sizi yalnızca vicdanen rahatsız ediyorsa ?Tüm mesajlarda bu rahatsızlık az yada çok dile getirilmiş. Bu konuda gereken düzenlemelerin yapılması gerektiğine inanıyorum.
Alıntı:
BURADA TARTIŞMAK İSTEDİĞİM BİR HUSUSTA GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE BİRİNİ ÖLDÜREN ŞAHSA KATİL YADA SUÇLU DİYİP DİYEMEYECĞİMİZ.
Bu kişiye ''katil'' denebilir. Ancak suçlu denebilir mi ? Bu soruya yukarıda ki mesajlarda cevap verilmiş durumda .Saygılarımla