Mesajı Okuyun
Old 23-09-2011, 09:17   #4
üye31284

Alıntı:

Arkadan gelen ve olaya tanık olan diğer motorsiklet sürücüsü kazayı tahmin ederek direksiyonu kırıyor ve yol kenarındaki tarlaya uçuyor.Böyle bir öngörü karşı yönden gelen aracın tehlikeli bir seyir halinde olduğunu göstermez mi?

Olabilir, motorun tehlikeli seyir hali nedeniyle araca çarpacağını düşünerek de panik yapıp tarlaya uçmuş olabilir.

Alıntı:

Olay yerinde hafif bir viraj var,dolayısıyla karşı yönden gelen araç virajı alırken sabah erken saat olması nedeni ile karşı şeride geçmiş ve böylece motorsiklet sağ ön tampona çarpmış olamaz mı?

Tam tersi de olabilir ki tespit tutanağı da tam tersini destekliyor anladığım kadarıyla.

Netice olarak herşeyy olabilir ama önemli olan tespit edilmiş gerçekler, çünkü sizin iddialarınızın tam tersi de mümkün.

Alıntı:
Motorsiklet sürücüsü kaburga,kafa ve sair kırıkları ile birlikte bilinçsizce taşınmasaydı belki de bu derecede ağır zarar görmeyecekti.Bu bilinçsizliğin bir bedeli yok mudur?

Bu konuda her hangi bir rapor aldınız mı? Taşınması gerekirdi, gerekmezdi, taşındığı için şu oldu vs gibi...?

Alıntı:

Ayrıca araç sahibi çok kısa bir sürede tamponu tamir ettirip aracı satıyor.

Ben de 2 ay yürümeyediğim bir kaza nedeniyle arabayı hemen tamir ettirip sattırmıştım, bu psikolojik bir şey sürücü açısından. Bunun lehinize olacağını sanmıyorum.

Netice olarak dosyada düzenlenecek bir bilirkişi raporu da mevcut verilere göre düzenlenecektir. Aracı kaskodan yaptırdıysa zaten fotolar mevcuttur. Tespit tunanağı da nazara alınacak olsa da fotolarda aksi bir veri varsa lehinize olabilir belki. Tanığın çelişkilerinin de giderilmesi gerekecektir.