Mesajı Okuyun
Old 11-10-2010, 00:04   #1
Konuk

Varsayılan Ev ve çeyiz eşyalarımı istiyorum, maddi manevi zarar gördüm boşanırsam tazminat, nafaka alabilir miyim?

ben haziran ayında evlendim ve henüz 20 yaşındayım.eşimle ilk günden beri ilişki sorunumuz var beni hep zorlayarak yapıyr ve artık bu bnm midemi bulandırıyor.bana verdiği hiçbi sözünü tutmadı ben açıköğretim ünv. okuyorum ve evlendikten sonra bnm okul hayatımı ve iş hayatımı bitirdi.beni ailesine ezdirmesi benim hakkımda eşimin değil abisinin söz hakkı olması beni çok kötü etkiledi.ben evime henüz gitmedim.köyde kalıyorum ve evime ne zaman gideceğim belli değil.ben arık bu duruma katlanamıyorum.artık bu evliliği sürdürücek gücüm kalmadı.bu yüzden boşanmak istiyorum.ve eşyalarım hala ankarada veburada giyicek hiçbi kıyafetim yokk.boşanmadan önce eşyalarımı nasıl alabilirim.ev eşyalarımın hepsini alabilir miyim?beni maddi olarakda sıkıntıya düşürdüğü için maddi olarak bişi talep edebilir miyim.çünkü iş bulamıyorum ve annemde kalıyorum anneminde maddi durumu pek iyi değil.teşekkürler