Mesajı Okuyun
Old 02-02-2010, 14:55   #3
Konuk

Derviş Bey, yanıtınız icin tesekkur ederim. bu davayı annem acmıstı ve o zaman benim velayetim anneme verilmiş dava sonucunda yazan karara gore ama tabii ben artık resit oldugum icin bunun bir gecerliligi yok. annemin emekli maası var fakat bulundugumuz yerde kendine ev acacak durumu yok. anneannem ve dedemle kalıyor. ben evliyim. evliligi doneminde babam anneme ve zaman zaman bana fiziksel siddet uygulamıs (oyle ufak tefek seyler de degil ustelik, pek cok defa ve ornegin boynunda kalıcı hasar kalacak sekilde), aldatmıs ve es veya baba olarak bizimle ilgilenmemiştir (orn; ben egitim amacıyla yurtdısına cıktıgımda veya evlenirken maddi manevi destek olmamıs, bir yabancı gibi davranmıstır) . annem de "ben yavrum icin katlandım ama artık sen kendi basının caresine bakacak durumdasın , artık katlanmam" diyor. evlilikleri doneminde edinilen bir ev var, emin olmamakla birlikte sanırım tapuya 2002den sonra kaydedilmiş. bir de araba ama onun alınma tarihi daha eski olabilir , tam emin degilim. babamın ısrarla bosanma mahkemesi acmamasını edinilmis mal rejimi dolayısıyla evi yarı yarıya paylasmak zorunda oldugu icin dusunuyoruz. siz ne dersiniz? ayrıca 3 yıl ayrı yasayınca 2 sahitle direkt bosanıyorsun diye bir laf duyuyorum cevreden. birkaç avukata danıstım ama oyle birsey olmadıgını soylediler.ama benim aklına takıldı . eger boyle birsey varsa artık annem biran once acacak davayı. annem maddi- manevi tazminat, tedbir nafakası vs gibi hangi hususlarda hak iddia edebilir? artık kendisi de bu belirsizlikten sıkılmıs durumda ve bir an once bu olayı sonuclandırıp kendi yolunu çizmek,duzenini kurmak istiyor.