Mesajı Okuyun
Old 02-08-2006, 01:17   #34
üye8505

hazırlık sınıfı aslında iyi olur fakat türküye kosullarında 1 yıl dahi çok önemlidi. (en basit örnek emeklilik yaşı) Anadolu liselerinde hazırlık kalktı ve ben keske kalkmasaydıda hazırlık okusaydım diyorum çünkü haftada 8 saat ing görmeme ragmen daha çok unuttum.
Gerçi 4 yıl lise 5 yıl üniversite okursam benim kaç yasında meslegimi elime alma imkanım olucak onuda bilmiyorum ama genede faydalı olur diye düşünüyorum. Çünkü kaç kişi o özel kurslara gidebilirki. Ayrıca okulda verilen ingilizcenin yeterli olmadıgına inanmıyorum eger gereken özveri herkes (egitmen ve ögrenciler) tarafından gösterilse bu basarıyla asılabilir diye inanıyorum.
Degiştiremeyacegimiz bir gercek var ki bugün bir iş bulabilmek için hangi alanda olursa olsun y.dile gerek duyulmakta. Bir çok stj. avukat dan duydugum kadarıyla bunun sıkıntısıda cekilmekte.
Bu sorunun daha ilk yıldan önüne gecilmesi neden iyi olmasınki?
Hazırlık sınıfı yerine ing. + ek dersler verilmesinin verimli olucagına inanmıyorum çünkü kredisi ne olursa olsun pek önemsenemiyor gerek diyer dersleri yükseltmek gerekse temeli oturtmak amacıyla olsun (örnek olarak gecen yıl degiştirilen anadolu liseleri egitim biçimi).
Biliyorum anadolu liselerinden örnek vermem pek dogru degil ama suan aklıma gelen en uygun örnek bu.
saygılarımla...