Mesajı Okuyun
Old 16-04-2010, 13:49   #5
av_sibelll

Alıntı:
Yazan M.SERDAR DEMİRTAŞ
Önünüzdeki dava A için kişiye bağlı olduğu kadar A'nın füruu içinde kişiye bağlı haktır.Yalnız anladığım kadarıyla hakim , Ş'yi niye dahil ettiğinizi açıklamanızı istemiş.Buna ilişkin Ş'nin vukuatlı nüfus kayıt örneğini mahkemeye sunun , orada Ş2nin K'nın çocuğu dolayısıyla A'nın kardeşi olduğu görülecektir.Ş2nin davaya dahil edilmesinin de hem Ş'nin hem de A'nın mirasçılarının hukuki bağlantısı vardır ; çünkü A'nın , K2nın çocuğu olduğunun ispatıyla A'nın mirasçıları ve Ş arasında soybağı ve mirasçılık tesis edilmiş olacaktır.Ş'ye davanın ihbar edilerek Ş2nin davaya dahil edilmesi gerekiyor.Bence bu durum ıslah değil çünkü sizin ilk talebinizin içinde K'nın mirasçısı olması dolayısıyla Ş zaten var.Katılma ise veraset belgesi ve vekaletle birlikte vekilliğinize karar verilmesini talep etmeniz üzerine gerçekleşecektir.
Serdar Bey, ben duruşmada mirasçılara ilişkin vekaletler ile veraset ilamını sundum. hatta Ş ile mirasçı müvekkilller arasıdan miars durumudna kaynaklı olarak bu kaydın da düzeltilemesi gerektiğini belirttim. Müvekkilim A nın açmış olduğu bu davanın mirasçıları tarafından yürütülmesi gerektiği zira K' nın A' nın annesi olarak kaydının düzeltilmesi halnde mirasçılık hakkından A' nın mirasçılarının faydalanacağını da belirttim ama ahkim böyle karar verdi. Acaba katılma dilekçesini bu durumda benim mi yoksa Mirasçı müvekkillerin mi sunması gerekecek? İyi çalışmalar teşekkür ederim.