Mesajı Okuyun
Old 13-08-2002, 21:13   #2
aristo

Mutsuz Ne yazık ki öyledir sayın Karadağ,ama neden!?

Alıntı:
Stj. Av. ne "ofisboy"dur, ne de adliyedeki caycinin "ciragi..."

Ne yazık ki sayın karadağ,ülkemizde stajerlere %88(tahmini değer) öyle davranılmaktadır.
saygıdeğer fikirlerinize katılıyorum.
ancak neden böyle olmaktadır?
kötü bir gelenek mi oluştu?
bu durumdan yakınıp sonradan kendisi yanında stajyer bulunduranca aynı davranışı sergilemiyorlar mı? şaşıyorum.
işte meclisteki avukat mebus büyüklerimiz aynı yollardan geçmediler mi?o halde neden bir av.yasası yaparlarken stajyerleri düşünmüyorlar?
stajyer avukatlara uygulanan yanlış tutum,aynı zamanda avukatlık mesleğine,avukatların kendilerine zarar varmektedir.
bir de başka bir yönden bakalım
bir eğitimci olarak sayın Karadağ,
neden stajyer avukatlarda kendi haklarını savunamıyor?neden
geleceklerine sahip çıkamıyorlar?neden çoğu itaat etme özelliği gösteriyorlar yani demek istediğim bunun ucu ilköğretimden başlayıp üniversite eğitimine dayanıyor,ne yazık ki kişinin kendini "birey" olarak hissetmesi, kişilik kazanması neden zorlaşıyor?tabi belki diyeceksiniz meslekte belli bir yol katetmiş avukatlarda bile bu sorunlar olabiliyor diye ,ancak bu konuyu stajyer basamağından bakmak daha doğru olabilir.
hukuk fakültesini de bitirmiş,hayata atılacak,mesleğine başlayacak ideal bir insan sizce hangi özellikleri taşıması veya kazanmış olması gerekiyor?
selam ve saygılarımla..