Mesajı Okuyun
Old 13-09-2013, 10:48   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelikle merhabalar,ben 17 yasında bir kızım.Lise öğrencisiyim internetten ilk ön bilgi edinmek istiyorum.Babam dilediği zaman beni evden kovan bir adamdır.Daha bugun yine tekrarlanınca insan dayanamıyor artık bir yolu vardır elbet diye düsündüm ve size yazma gereği duydum.Sokağın ortasında yaka paça iteleyerek eve sokup evin kapısından girer girmez bogazıma yapıstı ittirdi vurdu odama kactım kapımı kitledim kapımda bekledi iceri giremedi.3gündür evden kovuyor 2gündür arkadasımda orda burda kalıyodum. Annemin rızasıyla eve geldim.Psikolojik destekte almayı düsünüyorum.Gecen sene yine babam yüzünden intihar etmistim hastaneye bilme götürme gereği duymamıstı kendim gece kusarak ve ertesi gün hastaneye giderek iyileşmistim.Ve sinir hastalığım var sinirlenince kendime zarar vermeye basladım artık. Dava acsam veya sikayet etsem ne gibi sonuclar olur dava acmak ne kadar tutar ne gibi sürecleri olur kısa zamanda bilgi verirseniz cok sevinirim.Simdiden tesekkür ederim,iyi günler

Sayın konuk,
Mesajınızda belirttiğiniz "itip kakmak, vurmak" gibi şiddet içeren eylemler, anne ve babanın çocuğu terbiye etme hak ve görevi dışındadır, suç oluşturur. Üstelik bu tür bir suçun aile bireyleri aleyhine işlenmesi, cezayı arttıran bir unsurdur. Dilerseniz babanızı Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet edebilir, suç oluşturan olayları doktor raporu, tanık gibi delillerle kanıtlayabilirsiniz. Bu şikayeti yaparken sizin için barodan bir avukat atanmasını da isteyebilirsiniz. Hukuki yardım almanız, şikayetinizin doğru ve etkili olmasına yardımcı olacaktır.
Aile bireylerine karşı işlenen şiddet suçlarında, daha sonra şikayetten vazgeçseniz bile davanın düşmeyeceğini de anımsatırım.