Mesajı Okuyun
Old 22-02-2007, 06:00   #34
hakal35

Öncelikle böyle hasssas bir konuya değindiğiniz için teşekkür ederim.Bence sorunun temel noktası Türk Polisinin tamamen sahipsiz kalmasıdır polis ne yaparsa yapsın ne kendi teşkilatına ne vatandaşa ne siyasilere yaranamamaktadır.Polis bazı yetkilerini kullanmaktan korkuyor denmiş bazı yorumlarda bu gayet normal arkadaşlar.Savcının karşısına sanığı çıkarıyorsunuz ve tam olayı anlatacağınız sırada savcı bey size sen çık polisi dinlemem diye gayet sert bir uslupta yüzünüze dahi bakmadan bağırıyor şimdi siz suç işlemiş olması muhtemel bir insanın yanında polise bu şekilde muamelede bulunursanız adliye çıkışında bu adam polisle dalga geçer.İkincisi benim meslekte öğrendiğim eğer karşıdan gelen tehlike seni öldürmüyorsa silahına davranmayacakın değilse dakikasında içerdesin.Arkadaşlar ben şimdiye kadar gördüğüm her olaya müdahale ettim ki doğru olanda buydu ama bana yeri geldiginde savcı yada hakim bile tepki gösterdi.En basiti maçta bir vatandaşa giriş yapmak istediği kapıdan giremeyeceği şeklinde uyarı yaptık adam ana avrat sövdü bize ve inanın adamı tertemiz yani zor kullanmadan aldık hakkında işlem yaptık neyse mahkeme safhasında hakimin dediği bize hitaben(ben 25 yaşındayım)'çoluk çocuğu polis yaparsan işte böyle uğraştırır milleti' oldu.Yani ne yapmam gerekiyordu orda o vatandaşın kafasını gözünü kırsamıydım yoksa ettiği küfürleri kale almadan dönüp gitsemiydim ve inanın daha benzeri birsürü olay geldi başımıza.Tabi bunları göre göre mesleki şevkinizi kaybediyorsunuz.
Gelelim olayın başka bir boyutuna biz genelde günde 12 saat çalışırız ama günlerce izinsiz çalıştığımız oluyor ve bu yoğun tempoda ister istemez insanı yıpratıyor.Çalışma saatlerinin düzeltilmesi şart.
Polisin eğitimi konusunda ise size söyleyebilceğim arkadaşlar ben 2 yıllık pmyo mezunuyum ve onuçınar86izmir in dediği gibi herkes her dersten geçemiyor,bırakın dersten kalmayı sınıfta kalan arkadaşlarımız bile var.Ayrıca mesleki derslere emniyet müdürleri hukuk derslerinede okulun bulunduğu ildeki üniversiteden öğretim görevlileri geliyor ve hepside bilgili konusunda uzman insanlar bence eğitimde hiçbir problemyok.
Son olarak sayın recep71 demiş ki:
Yemek boykotu yapan çocuk dört polis tarafından tekmeleniyor kapkaççı yakalanamıyor..Haklı çünkü polisin o çocuğu anayabilecek kapasitesi yok. Kendi geldiği çevre gereği ona göre tekmelediği çocuk devlet düşmanı ama kapkaççı kader mahkumu..
Tamamen talihsiz bir açıklamadır polisin o çocuğu anlama kapasitesi yok demeklepolisin anlama sorunumu var demek istediniz açıklık getirirseniz sevinirim.İkincisi polisin kendi geldiği çevreden kastınız nedir polis sizden daha ayrı bir coğrafyadamı büyüyor bu ülkenin insanı değilmi?
SAYGILAR....