Mesajı Okuyun
Old 27-09-2012, 07:46   #1043
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Savcı Murat Uzun Kurtarılamadı

Ovacık İlçesi Adliye lojmanlarında uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Murat Uzun, Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırılmıştı.
Savcı Uzun, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
Murat Uzun, Temmuz ayındaki kararnameyle Antalya'nın Serik İlçesi Cumhuriyet Savcılığı'ndan Ovacık İlçesi'ne atanmıştı.
Evli ve iki çocuk babası olan savcının cenazesi memleketi Samsun'a gönderilecek.
...

http://www.trthaber.com/haber/gundem...adi-56493.html

Tüm hukukçuların başı sağolsun.

İmkanı olan arkadaşlarımızın ilgisine sunulur.! Bu tür yardım kampanyalarının mesleğini ifa ederken vefat eden avukatların geride bıraktıkları için, barolar tarafından da gerçekleştirilmesi ümidiyle!
---

HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULUNDAN ŞEHİDİMİZ İÇİN DUYURU
T.C.
HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU

25.09.2012

Cumhuriyet Savcısı (120748) Murat UZUN 19/09/2012 tarihinde görev yaptığı Tunceli ili Ovacık ilçesinde uğradığı silahlı terör saldırısı sonucu başından vurularak yaralanmış ve 20/09/2012 günü tedavi gördüğü Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde vefat ederek şehit olmuştur. Cumhuriyet Savcımız geride eşini ve 2 çocuğunu bırakmıştır.

Kurulumuz tarafından şehit Cumhuriyet Savcısı (120748) Murat UZUN’un ailesine yardım kampanyası başlatılması amacıyla Ankara Valiliği’nden gerekli izin alınmış olup yardım kampanyasına ait hesap numaraları aşağıda belirtilmiştir.

Tüm yargı camiamızın ve milletimizin daha öncede olduğu gibi terör saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcımızın ailesine de yardım için gerekli hassasiyeti göstereceği inancındayız.

Saygıyla duyurulur.

Vakıfbank HSYK bağlı şubesi HSYK Genel Sekreterliği adına açılan
Hesap İBAN numarası : TR 290001500158007300242021

Ziraat bankası Ankara/Gazi mahallesi şubesi HSYK Genel Sekreterliği adına açılan
Hesap İBAN numarası : TR21 0001 0008 9859 1166 8750 04