Mesajı Okuyun
Old 13-05-2009, 12:46   #13
Fatih Veldet

Benzer bir olay bugün başıma geldi.
Haciz esnasında borçlu imzadan imtina etti, ben de 103 e kaim olmak üzere tutanak bıraktım ve bu husus tutanağa geçirildi.
Bugün daha önce haciz yaptığım muhafaza altına aldığım bu mahcuzların satışı için talep açtım. icra müdürü davetiye gönderilecek diyor başka birşey demiyor.Dosyayı aldı karar vermedi, inceleyim sonra gel dedi.

İcra Müdürlerinin hepsi değil ama tamamına yakını somut olayı anlamaya çalışmak yerine tekdüze bir çalışma sistemini yeğlerler. Yani onlardan yorum yapmalarını beklemek saçmalık.

Burada insanın aklına bazı sorular geliyor:
1- Acaba İcra Müdürleri kadroya dahil edilirken gerekli yeterlilik testine tabi tutuluyorlar mı?
2- Onları bu arada kalmışlıktan kurtarmanın bir yolu var mıdır? ya da hakimlik sınavı gibi daha üst düzey bir sınava tabi tutulsalar, maaşları da daha dolgun olsa kendilerini bu sekilde tatmin etmekten vazgecerler mi?
3-İşbu İcra Müdürleriyle dairede tartışmak ne kadar doğrudur? Bir sonuç alınabilir mi?

Not: Bu söylediklerim tüm icra müdürleri için geçerli değil. Çok saygı duyduğum memurlar da var.