Mesajı Okuyun
Old 15-04-2008, 20:58   #5
suat s

sayın özge hanım ,
ben hukuk un üstünlügüne ve hukukun gelişmişliginin bir ülke için bütün gelişmişliklerden daha üstün olduguna ve ülkenin medeniyetinin hukuk gücü kadar olduguna inanıyorum. hukuk egitimi yapabilmek ve bu konuda en azından iktisat boyutunda (ticaret hukuku , sermaye piyesaları , bankacılık ve finans alanlarında)hukuki yönden uzmanlaşmak için elimden gelen çaba ve gayreti gösteriyorum. cevabınızda ensitülerin yaptıkları ilanda belirtilen başvuru koşulları hukuksal bir koşuldur ve bu koşullara göre en azından Ankara Üniversitesi'nde hukuk fakültesi mezunu olmak gerekir demişsiniz . ben maltepe üniversitesi hukuk fakultesine bu konuda bilgi almak maksadı ile gidip görüştügümde ögretim görevlisi olan yar.doç.emre bey bu konuda bana iktisat fakultesi kamu yönetimi mezunu olarak hukuk alanında yüksek lisans başvurunuz hukuken mümkün , ancak başarılı olmanız oldukça güç dedi ve daha önce benimle aynı durumda bu yüksek lisansa başlayan arkadaşların neden başarısız olduklarını anlattı ve bu başarısızlıgı hukuk fakultesi mezunu olmayışlarına bagladı , ben şimdi bu anlamda şunu anlıyamadım yani siz bu konuda bırakınız avukatlıgı yüksek lisans bile yapabilmemin olanaksız göründügünümü söylüyorsunuz.
saygılarımla