Mesajı Okuyun
Old 12-03-2012, 09:16   #5
üye7160

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Sayın Kemal Çelik;

Her ne kadar müvekkili hakkında cumhuriyet savcılığınca başlatılan soruşturmanın, avukatın vekalet ücret alacağı ile doğrudan ilgisi olmadığı söylenebilecekse de, söz konusu soruşturmanın güveni sarsıcı bir eylem nedeniyle yapılıyor olmasını avukat, ücret alacağı davasında mahkeme nezdinde lehine bir durum oluşturmak amacıyla kullanmayı düşünmüş olabilir.

Ancak şu hususa da dikkat edilmelidir ki avukat, müvekkilinin başkalarınca öğrenilmesini arzu etmeyeceği durumunu alelade bir ortamda herhangi birileriyle paylaşmamış, devam eden davada aynı şekilde sır saklama yükümlülüğü olduğu konusunda tereddüt olmayacak hakim ve mahkeme görevlilerinin vakıf olabileceği bir ortamda sunmuştur.

Sayın Ekici, Görüşlerinize katılıyorum.
Ancak, soru sahibi , soruşturma dosyalarına avukatın daha önce vekaletname ibraz ettiği beyan etmişti.Acaba diyorum ilgili avukat ücret alacağı dosyasında bu soruşturma dosyalarında da işlem yaptığını ve böylece ücret alacağına bu dosyalarında eklenmesini umut ederek mi hareket etmiştir?Bu yüzden vekalet alacağı ile ilgili olabilir diye düşündüm..Yine de böyle bir sebebi olmasa dahi sizin de belirttiğiniz gibi sır saklama yükümlülüğünü ihlal ettiğini sanmıyorum..