Mesajı Okuyun
Old 14-10-2011, 12:31   #2
Av. İbrahim YİĞİT

Üstadım tabiki her yiğidin bir yoğurt yiyiş stili vardır. Dilekçeniz benim formatıma pek uymuyor ancak naçizane birkaç noktayı söyleyerek sizi davanız ile başbaşa bırakacağım.

Öncelikle haklı sebeple iş akdini fesheden taraf - işçi ya da işveren farketmez - karşı taraftan ihbar tazminatı talebinde bulunamaz. Dilekçenizin çeşitli noktalarında iş akdini işçinin kendisinin feshettiğini belirtmişsiniz. Bu durumda haklı sebeple de olsa iş akdini fesheden işçinin ihbar tazminatı talep hakkının bulunmadığını bilmenizi isterim.

Diğer taraftan tedbir talebinizin kabul göreceğini de pek düşünmüyorum. Zira tedbirin hangi nedenle ve neye ilişkin olduğu konusu çok muallak kalmış.

Diğer taraftan dilekçe içeriğinde fazla çalışma ücretinin mitarını belirtmeksizin, işçinin çalışma saatlerini ve haftada ortalama yaptığı fazla çalışma süresini belirtmeniz yeterli olacaktır. Kendinizi bağlamayın, red halinde karşı vekalet ücreti ihtimalini de göz ardı etmeyin.

Müvekkilinizin müdür olduğunu belirtmişsiniz. İşçinin sıfatı nedeniyle fazla mesai alacak talebinde bulunup bulunamayacağını tekrar incelemenizi öneririm.

Yıllık iznin kullanılmasına ilişkin tanık deliline dayanmanıza gerek yok, zira bu husus davalı işveren tarafından yazılı belgeler ile ispat edilmek zorunda.

Bakabildiğim kadarı ile bunlara dikkat ederek, dilekçenizi yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla.