Mesajı Okuyun
Old 24-09-2007, 03:48   #195
slide

kurban olayım devlet vakıf üniversitelerini yarıştırmayı bırakalımben ankara üniversitesi bitirdim...kendi okulumu oldukca seviyorum kaliteli olduğunu düşünüyorum destekliyorum..ama çankayada okusaydım başkentte okusaydım ya da başka bir devlet üniversitesinde okusaydım elbetteki kendi okulumu desteklerdim yine kaliteli bulurdum..ayrıca çankaya hukuk'a hep ankara üniversitesi hocaları ders veriyor..en yakından bildiğim vakıf üniversitesi çankaya olduğu için ondan bahsettim..lütfen bunu da kimse yanlış anlamasın...vakıf üniversitelerine önyargılı olunmasında orda okuyan arkadaşların tutumları mütevazi olmayışları da etkili..tabi farklı tutumu olan arkadaşları tenzih ederim..ama maalesef yıllardır var olan bi önyargı bunu hiç kimse lütfen inkar etmesin..ben de dahil..çünkü vakıf üniversiteleriyle insanların ne alıp veremediği olur ki...ki akademik kadrolar oldukca iyi...ee hocalarda aynı kefede ders anlatıyorsa ki arkadaşlarımız öyle olduğunu söylüyorlar..ama diğer arkadaşlarıma da hak veriyorum vakıf üniversitesinde derse giren hocaların birçoğu da bence devlet üniversitesi öğrencilerine bunu aşılıyorlar..hep siz daha iyisiniz deniyor ki ben bizzat tanığım ankara üniversitesinde bu tür konuşmalara..hocaların yarattığı bi önyargı da var vakıf üniversitesi öğrencilerine..o kadar çok dile getirirlerki...onlara bu konuyu defalarca anlatıyorum soru soruyorum cevap veren yok diyorlar..ya da siz belli bir dilime girerek buraya geldiniz kıyaslamamız mümkün değil diyorlar..sonuçta her iki üniversite mezunu da aynı alanda çalışacak..rekabet kaçınılmaz..ama bence hocalar bu rekabetin artmasında önemli bi faktör..yersiz bi tartışma velhasıl..bunları da göz önünde bulundurıp birbirimize fazla yüklendiğimizi ve kırıcı olduğumuzu düşünüyorum...herkes bulunduğu yerden fazlasıyla memnun her iki tarafa da laf düşmez..