Mesajı Okuyun
Old 19-05-2007, 01:42   #17
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan mertt_onn
sayın next law,
bu bahsettiğiniz durumlardan bende yakınıyor vede korkuyorum açıkçası.1 yıl staj dönemi var...ve bu süre içerisinde iyi bir uygulama bilgisi alamazsan işin çok zor.alsan bile çoğu soruların yanıtını veremezsin!yani bu konuda sayın büyüklerimizin bizlere iyi bir yol göstermelerini istiyoruz?teşekkürler.
Sayın mert-onn;
Öncelikle sabır ve başarı dileklerimi sunar; talebinizin pek de büyüğünüz sayılmama bakımından tam muhatabı olmadığım konusunda haddimi de bilerek bir-iki cümlemi yazmak isterim
Staj sırasında iyi bir uygulama bilgisi almanız tamamen size kalmış, zaman ayırmak ve itinayla ilgilenmek sadece önemli olan. Bu ikisi olduktan sonra; staj avukatınız da, muhatap olduğunuz memurlar da bir süre sonra size daha saygılı ve ılımlı olacaklar ve tabii siz de daha mutlu ve daha özgüvenli..Emin olun..Emin olduğunuz bilgiyi söylemekten kaçınmayın, bildiğiniz işten kaçmayın, sinirinizi bozan/ümidinizi kıran tavır ve sözleri görmezlikten/duymazlıktan gelin(şahsınıza hakaret niteliği taşımadığı sürece tabii)..YA BU ÇOCUKTA İŞ VAR DEDİRTTİĞİNİZ ANDA OLAY BİTMİŞTİR Ben bunları okul sırasında ve sonrasında staj dönemimde çalıştığım zamanlarda yaşayarak öğrendim, naçizane bilgilerinize..