Mesajı Okuyun
Old 06-07-2016, 04:24   #1
Konuk

Varsayılan Denetimli serbestliği olan ve tekrar bir davada sanık olan kadın boşanırken ne yapmalıdır

Merhaba.Ben küçük bir yerleşim yerinde yaşıyorum. Bir avukata danisma gibi bir Imkanim yok.tek çarem sizsiniz. Benim sorunum 2008de büyük şehirden küçük köye gelin gelip kültür çatışması,iletisimsizlik, hasta ve hamileyken bile yanlız bırakılma, sartlari cok kotu evde oturmak zorunda birakilma (kapısı tam kapanmayan, güvensiz, rutubetli ve büyük örümcek ve sümüklü böceklerin oldugu tuvaleti dışarıda bir ev) ekonomik, fiziksel ve psikolojik şiddet, evlendiğim insanin amcasını,n bana yakinlasmaya çalışması şeklinde taciz şeklinde daha birçok seye maruz kaldım. Evlenirken, önceden bilseydim evlenmeyecegim gerçekler de benden saklandi. Zorluklara siper olarak büyüttügüm Bir kızım var. Sorum; boşanmak için bu sebepler gecerli olur mu? Bir de benim denetimli serbestliğim var. Üst kat komsumla tartışmam yüzünden. Denetimli serbestliğim sürerken birde beni elle taciz eden adamı cantamla uzaklaştırmak amacıyla yaptığım ittirme hareketi yüzünden devam eden bir davam daha var. Bunlar evladımın velayetinin bana verilmesi konusunda olumsuz etki eder mi. Ben Nasıl bir yol izlemeliyim. ne sosyal bir güvencem ne birikimim ne de yardım isteyebilecegim biri var. Sahibim olan Allah'a sığınıyor, değerli cevaplarınızi bekliyorum.