Mesajı Okuyun
Old 13-08-2018, 11:19   #1
Konuk

Varsayılan dava açıldıktan sonra (yargıtay aşamasında) sadakatsizlik ve zina

Merhaba değerli üyeler;

evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına dayalı açmış olduğum boşanma davası sonrası eşimin başka birisi ile bilikte yaşamaya başladığını ve birde çocuk dünyaya getirdiğini öğrendim ve zina sebebi ile boşanma davası açtım. zina sebebiyle açtığım dava 14 kasıma ertelendi ve hakim son duruşmada gelecek celsede karar vermeyeceğim ama kısa bir gün verip karara bağlarız artık dedi. yargıtay a dilekçe göndererek eşimin zina yaptığını kanıtladığımı ve bu nedenle eldeki davanın bozulması gerektiğini ve yeni dava ile birleştirilerek görülmesi gerektiğini yargıtay emsal kararları yeni dava dosyasnıda ekleyerek gönderdim ancak yargıtay önceki kararı onadı. Aynı gerekçeleri öne sürerek karar düzeltme talebinde bulundum ancak yargıtay ın bu talebimi reddedebileceğini düşünmekteyim.

Bu arada Y.2.H.D. başkanı nı sosya medyada takip ediyorum ve bugün yatığı bir paylaşımda,

boşanma davası açıldıktan sonra oluşan sadakatsilik eylemi için yeni bir dava açılması gerektiğine vurgu yapmakta.

şimdi burada karışmış durumdayım. yani mademki yeni bir dava açılmasına engel yok, yargıtay daha öncede benzer bir kararda yargıtay aşamasında diğer eşin başkasıyla ilişki yaşadığı ve birde çocuk dünyaya getirdği ve ispatladığı bundan dolayıda yeni açılan boşanma davası ile birleştirilerek görülmesi gerektiği için bozma kararı verdiğine göre benim dosyamda neden böyle bir karar vermeden onama kararı verdiğini anlayamıyorum. nerde hata yapıyorum açıkçası onuda bilemedim.

bu arada şunuda eklemeliyim ki davamı önceden bir avukat ile takip ediyordum ve zina sebebi ile boşanma davası açılacağında bana derdestlik itirazı olur ve kabul edilir diyerek bu davayı açmamıştı. bende sizlerden aldığım bilgiler ışığında avukat ile ilişkimi keserek kendim davamı açtım ve kendim takip ediyorum.

bu konuda bana bilgi paylaşabilirseniz mesut olacağım.